דף הבית >> אודות
אודות          
 

איך נולד שושקולד?

"אדם הוא אינו אלא תבנית נוף מולדתו" אמר המשורר שאול טשרניחובסקי ו"התפוח אינו נופל רחוק מהעץ" אמר מישהו אחר שאינני מכירה.
בכל מקרה, שני הציטוטים הללו נכונים לגביי מה גם שאני אוהבת תבניות ותפוחים...

נולדתי במושב בית ינאי להורים שהיו מחלוצי ענף הצימרים בארץ. הייתי ילדה, כשהם הסבו את מבני המשק שלנו לדירות נופש קטנות עבור הירושלמים שהיו מגיעים אלינו בחודשי הקיץ לקיט על שפת הים.
אמי נהגה להציעה לקייטנים הירושלמיים חבילת אירוח הכוללת לינה וארוחות, ואני שימשתי כסו-שף כבר בגיל 10 ברצון ובשמחה.
יחד היינו מכינות למשפחות שאירחנו אוכל שהם אהבו מאד. זאת הייתה הכנה נהדרת לבגרות, כיוון שכשנישאתי ועברתי לדרום הרחק מבית הוריי וממטבחה של אמי, הבישול והאפייה היו תחומים שהיה לי בהם רקע וניסיון קודמים.

שתי אהבות גדולות יש בחיי:
האהבה למטבח היא אחת מהן ואילו השנייה היא האהבה לשירה ולספרות (לא בכדי ציטטתי את טשרניחובסקי בראשית דבריי...). בעזרת היצירתיות שמאפיינת אותי, הצלחתי לשלב בין שתי האהבות האלו, ופיתחתי הרצאה וסדנה בשם "אוכל זה כל הסיפור".

בפעילות הזו אני משחזרת מתכונים המוזכרים בספרים ידועים ומאפשרת לקהל ללמוד איך להכין את המנות הספרותיות ולאכול מהן אחרי ההיכרות עם היצירה הספרותית בה הן הוזכרו. אני מקיימת את הפעילות הזו כמו גם פעילויות מגוונות אחרות במסגרות כמו; סדנאות שוקולד, ימי כייף וגיבוש בארגונים ובאירועים מיוחדים והתכנסויות חברתיות שונות. זה הזמן לספר לכם שבמשך 30 שנה הייתי מורה לספרות.

אני לעולם לא שוקטת על השמרים (כן, גם שמרים אני אוהבת...) ומשתלמת כל העת בתחום עיסוקי, לומדת דברים חדשים, משתדרגת ומתמקצעת עוד ועוד. אני בוגרת לימודי קונדיטוריה ושוקולד בביה"ס הידוע "אסטלה" ומציעה קינוחים, שוקולדים ומתוקים כדי שלארוחה יהיה סוף טוב במיוחד ממש כמו בסיפורים.

אני מזמינה אתכם ליהנות ממטעמי המטבח של "שושקולד" עם התיבול הספרותי או בלעדיו. כך או כך, אתם יכולים להיות בטוחים שהמתאבנים, המרקים, הסלטים, הפסטות, הקישים, הפשטידות והקינוחים שאכין בשבילכם יהיו טעימים מאד בזכות האהבה שתהיה חלק בלתי נפרד מכל המנות של "שושקולד".